Skóra naczyniowa charakteryzuje się występowaniem drobnych teleangiektazji, szczególnie na policzkach. Jest delikatna i cienka oraz płytko unaczyniona. Nie jest to wynik choroby, a uwarunkowań genetycznych. Ze względu na jej wrażliwość, skóra naczyniowa musi być pielęgnowana w odpowiedni sposób.
Skóra naczyniowa a pilingi
Każda skóra potrzebuje pilingu. Jest to ważny zabieg, który ma na celu usunięcie martwych komórek naskórka poprzez złuszczenie, czego efektem jest poprawa wyglądu skóry i eliminacja niedoskonałości. Piling powinien być jednak dopasowany do rodzaju skóry. W przypadku cery naczyniowej należy unikać pilingów mechanicznych. Ze względu na intensywne pocieranie skóry dochodzi wówczas do wzmożonego przekrwienia, co niekorzystnie wpływa na jej stan. W najgorszym przypadku takim działaniem można przyczynić się do trwałych poszerzeń naczyń. Wykluczone jest również stosowanie rękawic pilingujących. Zabiegiem niewskazanym przy cerze naczyniowej jest także mikrodermabrazja.
Do pielęgnacji wrażliwej skóry należy używać pilingów kawitacyjnych, enzymatycznych oraz chemicznych. Wykonanie pilingu chemicznego najlepiej powierzyć dermatologowi, ponieważ ważne jest dobranie odpowiedniego kwasu i jego stężenia.
Pilingi przeznaczone do cery naczyniowej
W naszej klinice oferujemy pilingi przeznaczone do skóry naczyniowej. Rodzaj pilingu jest dobierany przez specjalistę w zależności od rodzaju i stanu skóry.
Jednym z nich jest Ultra Peel S. Zabieg ten niweluje drobne zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, napina skórę. Zawiera kwasy: trójchlorooctowy, mlekowy, azelainowy, kojowy i L-askorbinowy.
Drugim pilingiem przeznaczonym do cery naczyniowej jest Re Peel, zawierający cenne retinoidy. Złuszcza naskórek, rozjaśnia plamy i przebarwienia, liftinguje.
Kolejna propozycja to ARC Peel, opracowany przez dr Ewę Chlebus. Powtarzany systematycznie, zmniejsza skłonność skóry do pojawiania się rumienia.