Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się rosnącą popularnością. Stają się bowiem coraz bardziej dostępne, a wiele z nich jest bezinwazyjnych i pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów w krótkim czasie. Jednym z nich jest bez wątpienia mezoterapia. Na czym dokładnie polega i kiedy warto się nad nią zastanowić?
Jak przebiega zabieg mezoterapii i kto go przeprowadza?
Na początek należy zaznaczyć, że mezoterapia może być przeprowadzona wyłącznie przez lekarza. Celem zabiegu jest rewitalizacja i poprawa nawilżenia skóry, a w przypadku mezoterapii skóry głowy walka z łysieniem, nadmiernym wypadaniem włosów czy słabymi i wolno rosnącymi włosami. W pierwszej kolejności specjalista oczywiście przeprowadza szczegółowy wywiad, podczas którego weryfikuje, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu oraz dopytuje o potrzeby pacjenta.
Jeśli natomiast chodzi o właściwą procedurę, to polega na nakłuwaniu skóry cienką igłą na głębokość około 1-3 mm. Wówczas wstrzykiwany jest preparat odżywczy, czyli nieusieciowany kwas hialuronowy z dodatkiem witamin. Co ważne, zabieg jest bezinwazyjny, natomiast czas jego trwania to około 15-20 minut.
Kiedy warto zastanowić się nad zabiegiem mezoterapii?
Oferta zabiegów medycyny estetycznej jest na tyle bogata, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Mezoterapia obok laseroterapii jest jednak jednym z częściej wybieranych. Decydują się na nią przede wszystkim osoby, które chcą pozbyć się tak zwanych „kurzych łapek” i innych zmarszczek. Przyda się również odwodnionej skórze. Procedura pomoże też w przypadku chęci odmłodzenia i rewitalizacji skóry na twarzy, dekolcie i szyi. Jeśli natomiast chodzi o mezoterapię skóry głowy, to jest to zabieg dedykowany osobom z problemami skóry głowy, łysieniem czy wolno rosnącymi włosami.